Kort nyt

Onkel Tom siger: Luv pæl, men hvad er det egentlig?

mandag den 12. september 2016

Ny side til opslag

Fra tid til anden modtager vi opslag til klubbens opslagstavle. Opslagene kommer fra firmaer, medlemmer og kommende medlemmer og tak for det.

Vi ønsker dog ikke at forurene medlemmernes fritid med en hjemmeside, der ligner ugens katalog fra Føtex. Desuden er det træls at have et opslag med en båd til salg, som skubbes ned, når der kommer andre nyheder på forsiden.

Ergo må vi have en side til opslag. Den eksisterende opslagstavle skal først og fremmest fungere som officiel opslagstavle ved kapsejlads. Vi vil nemlig gerne lave mange flere kapsejladser.


Derfor deler vi siden med opslag i to... Een til ræs og een til køb/salg/bytte. Der er nu et faneblad kaldet RACE, som kun er til kapsejlads, og så er der et faneblad til OPSLAG til køb/salg af sejladsrelaterede effekter. Lige nu er der for eksempel en Dragonfly og en Molich 12 til salg. Kig under Opslag... klik i menuen herover.

Ingen kommentarer:

Send en kommentar

Rungsted Sejlklub modtager med glæde kommentarer. Venligst angiv dit navn, og bemærk at vi logger din ip-adresse.